Ay Isigi
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
  Gölgeler Kitabı Parapsikoloji Ansiklopedisi
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 40
1  Evrensel Enerjiler ve Farkındalık / Pagoda - Uzak Doğu Bilgeliği / Sonlu ve Sonsuz : 23 Şubat 2017, 11:54:46
Özet olarak Zen, insanın kendi iç varlığını, iç yapısının derinliğini görebilme sanatıdır. Bağımlılıktan özgürlüğe götüren yoldur. Bize doğrudan “yaşama çeşmesinden” içme olanağı verir. Böylece de biz insanların ölümlü yaratıklar olarak hemen hemen kesintisiz bir şekilde sürekli acı çekmemize neden olan boyunduruklardan bizi kurtarır. Hepimizin içinde doğal olarak, varolan ve uygun bir yol bulamadığından sıkışıp kalmış enerjinin açığa çıkmasını sağladığı söylenebilir.
 
Gövdemiz bir akümülatöre benzer. Bu güçten gerektiği gibi yararlanılmazsa, bayatlar ve giderek etkinliğini yitirir. Ya da bozulur, düzenden çıkar. Bunun için, Zen’in amacı bizi aklımızı kaçırmaktan, zihinsel olanaklarını yeterince kullanamayan bir yarım adam, bir kötürüm olmaktan kurtarmasıdır. Özgürlük dediğim zaman anlatmak istediğim şey, içimizde doğal olarak var olan bütün “yaratıcılığı” ve “iyiliği” tanımaktır. Mutlu olabilmek ve birbirimize “sevgi” duyabilmek için bütün yeteneklerimiz var, ama genellikle bu gerçeğe gözümüzü kapatıyoruz. Çevremizde gördüğümüz bütün bu çekişmelerin, bütün bu itiş kakışın kökeninde “cehalet” yatıyor. Bunun için Zen bizden “üçüncü” gözümüzü açmamızı istiyor.

Huzursuzluktan, bıkkınlıktan, çağın hastalığından, yaşamın donuklaşmasından, insanın otomatikleşmesinden, kendinden, çevresinden ve doğadan yabancılaşmasından yakınanlar, yaşamın parmaklarının arasından kum gibi akıp gitmekte olduğunun, yaşamadan ölüp gideceklerinin, bolluk içinde yaşanan bir yaşamın bile sevinçten, kıvançtan yoksun olduğunun farkına varanlar için acaba bir çıkış yolu var mı? Satori’yi yaşantıya dönüştüren kimse üzerinde Satori’nin değişik bir etkisi oluyor. Zihin bütün bilip yaşamış olduklarımızdan daha doyurucu, insanın içini iç barışla (iç huzuruyla) dolduran, sevinç ve kıvanç veren bir “uyum” içinde yaşamaya başlıyor. Yaşamın rengi, ezgisi değişiyor. Zen’e erişmiş olan kişi kendisini “yenilenmiş” buluyor. Bahar çiçekleri daha renkli, dağdan akıp gelen derenin suyu daha saydam, daha serin görünüyor.

D.T. Suzuki
2  Evrensel Enerjiler ve Farkındalık / Pagoda - Uzak Doğu Bilgeliği / Sonlu ve Sonsuz : 23 Şubat 2017, 11:06:13
                                                           Sonlu  ve. Sonsuz

Sonluyla sonsuz arasındaki çekişmenin sürdüğü insan varlığının iç yapısının kavranabilmesi akıldan daha üstün bir yeteneği gerektiriyor.

Zen diyor ki, akıl kendisinin yanıt bulamayacağı sorular ortaya atıyor. Bu nedenle bu sorulara yanıt bulabilecek akıldan daha üstün, daha aydınlatıcı bir yeteneğin ortaya çıkabilmesi için aklı bir yana itmekten başka çare yok çünkü aklın, gönül esenliğini bozan ve huzur kaçıran bir özelliği var.

Zihnin dirliğini, esenliğini bozacak sorular ortaya koyuyor ama çoğu kez bunlara doyurucu yanıtlar bulmakta başarılı olamıyor. Cahilliğin verdiği o mutlu iç barışı alt-üst ediyor da onun yerine başka bir şey getirip bozduğu düzeni yeniden sağlayamıyor.

Cahillikten gelen yanılgıları ortaya çıkardığı için (akıl) çoğu kez aydınlatıcı, ışık tutucu olarak niteleniyor ancak kuşkusuz ki akıl en son, en doğru çözümü gösterecek bir araç değil. Sonuçlarının ne olacağına, bir çözümü olup olmadığına aldırmadan ortaya attığı soruları kendinden daha üstün bir  şey çıksın da çözsün diye bekliyor.

Eğer ortaya koyduğu açmazları bir kerede, kesin ve şaşmaz biçimde çözüme ulaştırabilecek yeni bir düzen getirebilme gücünde olsaydı bunu Aristo ya da Hegel gibi bir düşün adamı bir kez sisteme bağladıktan sonra bir daha felsefeye gerek kalmayacaktı. Oysa ki düşünce tarihi olağanüstü akıl gücü olan kimselerce kurulmuş her düşünce anıtını arkadan gelenlerin yıkmayı başardıklarını kanıtlıyor.

Nasıl nefes alıp-vermeyi durduramazsak ortaya yeni sorular çıkarma ve onlara yanıtlar arama yolu felsefi gelişimi de durduramayız ama yaşam konusuna gelince aklın böyle bir şeye gücü yetmiş bile olsa en son ve kesin yanıtı bulsun diye bekleyemeyiz.

Yaşamsal eylemleri, felsefenin yaşamın gizlerini açığa çıkartmasını bekleyerek bir an bile geciktiremeyiz. Gizler olduğu gibi kalsa da biz yaşamak zorundayız. Aç adam yiyeceklerin tam bir analizi yapılsın, yiyeceğin içindeki her elemanın ayrı ayrı besin değeri anlaşılsın diye bekleyemez. Açlıktan ölmüş bir kimseye besinler ile ilgili bilimsel bilgilerin bir yararı dokunmaz.

Bunun için de Zen sorunlara çözüm bulmak için akıldan destek aramıyor.

Ay’ı göstermek için bir parmağa ihtiyaç var ama parmağı ay sananlara yazıklar olsun. İşte gerçek önümüzde durup duruyor. Onu öylesine doğrudan, çıplak ellerimizle yakalamalıyız ki ellerimizin arasından kayıp kaçmasın.

Zen’in önerisi bu. Nasıl doğa hava boşluğunu sevmezse Zen de gerçekle aramıza giren hiçbir şeyden hoşlanmaz. Zen’in görüşüne göre gerçek, gerçek olarak ele alınınca sonlu ile sonsuz arasında, gövdeyle ruh arasında bir çekişme konusu kalmıyor. Bunlar aklın kendi işini yürütmek için ortaya attığı yararsız, kurgusal ayrımlardan başka bir şey değil.

Yaşam, yaşanan biçimi ile de yeterli ancak kuşkular yaratan, keyif kaçıran akıl işe burnunu sokunca yaşamayı bırakıyoruz. Yaşamaya başlamak için ya kendimizde ya çevre koşullarında bir eksiğimiz varmış gibi kurgulara kaptırıyoruz kendimizi.

Elbet aklın da yararlı olduğu, işe yaradığı bir alan vardır ama bırakalım da akıl yaşam adını verdiğimiz akarsuyun akışını engellemesin. Eğer bu akışı izlemek istiyorsanız onun akışına karşı koymadan izleyin. Yaşamın akım içinde olması olgusu koşullar ne olursa olsun önlenmemeli, ona karşı koyulmamalıdır.


D.T. Suzuki    Zen Budizm kitabından alıntıdır
3  Gölge Genel / Gölge Odası / Fallar ve rüyalar!! Yardım edin : 21 Şubat 2017, 23:21:44
evet  farklı bi enerjim olduğunu hissedebiliyorum.

Aslında söylenecek çok bir şey yok herşey sizinde hissettiğiniz enerji ve o enerjinin senkronize olduğu diğer enerji türleri arasında ki etkileşim.

İnsan bedeni ile bir bütün olan eterik beden , kişi uykuya dalarken veya derin meditasyon
halinde daha bir aktif çalışmaya başlar ve evreni oluşturan kozmik  enerji ile olan bağı güçlenir.
Kozmik enerji ile beslenmeye başlayan insan bedeni bazen fiziksel ve zihinsel dalgalanmalar
yaşar ve biz bunları yanlış yorumlaya biliriz.

Yapmanız gereken ruhsal enerji konusunda araştırma yapmak.
4  Gölgeler Kitabı / İstek & Şikayetleriniz / Reiki hakkinda yardim : 13 Şubat 2017, 14:06:44
En azından konuyu merak eden diğer arkadaşlar içinde iki kaynak paylaşalım.

İyi okumalar

1. E kitap

https://drive.google.com/folderview?id=0Bz_OsqGIQ5KHa3ZvOTA0VjNiOVE


 1.BÖLÜM; Reiki’nin Anlamı ve Genel Tanıtımı

 2.BÖLÜM; 1.Aşama Reiki

 3.BÖLÜM; 2.Aşama Reiki

 4.BÖLÜM; 3A Reiki

 5.BÖLÜM; Çakra ve Aura Bilgileri

 6.BÖLÜM; Reiki ile Meditasyon

 7.BÖLÜM; Sağlık Sorunları ve Reiki Uygulamaları

 8.BÖLÜM; Reiki Uygulayıcılarının Çalışmalarından

 9.BÖLÜM; Bitirirken2. E kitap

https://drive.google.com/file/d/0Bz_OsqGIQ5KHQ01FNURWTjVOMUU/view?usp=drivesdk

5  Evrensel Enerjiler ve Farkındalık / Pagoda - Uzak Doğu Bilgeliği / İçsel Simya Üzerine Usta Wu'yla Sohbet : 09 Şubat 2017, 20:27:26
Biraz önce okuduğum bir yazı , denemeye değer bir çalışma gibi duruyor.

Negatif bir şey üzerine düşünceye dalın. Şaşırıp kalacaksınız… Üzüntünün yavaşça neşeye dönüştüğünü, kızgınlığın şefkate, açgözlülüğün paylaşmaya ve bunun bu şekilde dönüşmeye devam ettiğini göreceksiniz. Bu içsel simya ilminin temelidir: Negatifin pozitife nasıl dönüştürülebileceği, ham metalin nasıl altın olabileceğinin ilmi.

Unutmayın, asla pozitif ile başlamayın, çünkü pozitif hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. ‘Pozitif düşünceliler.’ diye adlandırılan kişileri yok sayın. Onlar içsel simyayla ilgili hiç bir şey bilmezler. Altınla başlamazsınız. Eğer halihazırda altına sahipseniz, o zaman başlamanın anlamı nedir? Simyaya ihtiyaç duymazsınız. O yüzden ham metalle başlamalısınız; sahip olduğunuz şey ham metaldir, bu sizsiniz. Cehennem sizsiniz; cennete dönüştürülmesi gereklidir. Zehir, nektara dönüştürülmelidir. Ham metal altına dönüştürülmelidir. Negatifle başlayın.

Bir kez negatifle başlarsanız, pozitifi düşünmenize gerek kalmaz. Negatifle meditasyon yaparsanız, ona derinden dalarsanız, köklerine giderek düşünürseniz, aniden bir patlama olur: Negatif kaybolur ve pozitif ortaya çıkar. Aslında pozitif her zaman oradadır, negatifin ardına saklanmıştır. Negatif bir sığınaktır. Negatife ihtiyacınız vardı, çünkü henüz yeterince değerli değildiniz. Negatife ihtiyacınız vardı, çünkü yeterince değerli hale gelip, pozitifi alabilmeniz gerekiyordu.
6  Parapsikoloji & Spiritüalizm / Simya / Simya İnisiyasyonunun Üç Mücevheri : 06 Şubat 2017, 21:15:21
Bazen böyle konuların tekrar uyandırılması gerektiğini düşünüyorum.
Neden mi ? Ben bu konuda anlatılan uygulamaların düzenli uygulandığında faydasını gördüm.

Belki konuyu atlamış  arkadaşların dikkatini çeker.
7  Şehr-i Gölge / Gölge Kitaplık / Davetname : 04 Şubat 2017, 16:04:55
Kitabın konusu ne Gülümseme  Ney

Uzun Firdevsin davetnamesini tanıtmaya çalışan bir kitap.
uzun firdevsi tarafından yazılan cin çağırma kitabı. islam dünyasında "şeytaniyat" olarak bilinen demonoloji ilminin en bilinen eserlerindendir. cinlerin türleri, nasıl çağırılacakları ve ne işe yaradıkları ritüellerle birlikte detaylıca anlatılır. firdevsi, kitabın başında okuyucuyu kitaptaki bilgileri doğru kullanmazsa büyük günaha gireceği ve heba olacağı konusunda uyarmaktadır.
(Ekşi sözlük)
8  Şehr-i Gölge / Gölge Kitaplık / Çizginin Dışındakiler : 03 Şubat 2017, 21:37:38
            Outliers (Çizginin Dışındakiler) E - Kitap

Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

  

Başarılı insanlar hakkında anlatılan bir hikâye vardır; onların zeki ve hırslı oldukları söylenir. Outliers'te Malcolm Gladwell başarının gerçek hikâyesinin bundan çok farklı olduğunu ve bazı insanların neden başarılı olduğunu anlamak için, bunların çevrelerine daha dikkatli bakmamız gerektiğini iddia ediyor.

Mesela aileleri, doğum yerleri ve hatta doğum tarihleri... Başarının hikâyesi başta göründüğünden daha karmaşık ve çok daha ilgi çekici...

Outliers, Beatles ve Bill Gates'in ortak yanlarının ne olduğunu, Asyalıların matematikteki olağanüstü başarısının sırrını, star sporcuların bilinmeyen avantajlarını ve tüm New Yorklu avukatların özgeçmişlerinin neden aynı olduğunu ve dünyanın en zeki adamının neden adını bile duymadığınızı açıklıyor. Bunların hepsi de nesiller, aile, kültür ve sınıf açılarından açıklanıyor. Gladwell'in iddiasına göre, bir Silikon Vadisi milyarderi olmak istiyorsanız, hangi yıl; başarılı bir pilot olmak istiyorsanız nerede doğduğunuz çok önemli.

Çizginin dışındakilerin -yani normal beklentilerin ötesinde başarıyı yakalayan kişilerin- hayatları tuhaf ve alışılmadık bir mantık izliyor. Gladwell bu mantığı basitleştirirken insanın kendi potansiyelinden en yüksek seviyede nasıl yararlanacağı konusunda heyecan verici bir plan sunuyor. Malcolm Gladwell, Tipping Point kitabında dünyayı anlama şeklimizi değiştirmişti Blink'te düşünme hakkındaki düşüncelerimizi değiştirdi. Outliers'taysa başarı konusundaki anlayışımızı değiştiriyor.

Kitap için link  :.  https://drive.google.com/file/d/0Bz_OsqGIQ5KHQmxyQUM0WmVvQUE/view?usp=drivesdk
9  Şehr-i Gölge / Gölge Kitaplık / Gündelik Hayatın Taosu : 01 Şubat 2017, 18:21:04
                          Gündelik Hayatın Taosu    E - kitap


Doğu felsefesi uzmanı ve Tao ustası olan Derek Lin zamana direnen Çin spritüel düşünce sistemini yirmi birinci yüzyıla taşımaktadır.

'Tao´nun çağlar boyunca bozulmadan varlığını sürdürmesinin tek bir basit nedeni vardır.'
Derek Lin bunu kitabında şöyle açıklamaktadır:

O işlemektedir. Tao ilkeleri gündelik hayata uygulandığı zaman son derece etkindir.

Felsefe bir bütün olarak huzur verici, enerji dolu olmasının yanı sıra pratik faydalı ve yaşama yön veren bir niteliğe sahiptir.'

Lin, öykü ve kısa dharma konuşmalarının güçlü anlatımını kullanarak Tao sırlarını aydınlatmakta ve bu sırların içinde bulunan bilgeliği okuyuculara aktarmaktadır.

Kitaptaki öğretileri uygulayan okuyucular bunun etkilerini kısa süre içinde kendi yaşantılarında hissetmeye başlayacaklardır.

Kitap aracılığı ile zorluklarla mücadele etmede daha az çaba ile daha iyi sonuçlar alacaklar, hayatın tüm alanlarında çoğalmış bir güç ve açıklık yaşayacaklardır.

Bu Tao Denen Şey de Ne Tao´nun Gerçek Değeri Nedir

Ânı Yaşamak: Şimdiki Zamanın Farkında Olmak Kaderinizin Sorumluluğunu Üstlenmek
Büyük Ruhsal Yolculuk İçin Tao´nun Evrensel Senfonisini Dinlemek
 
Başımıza Kötü Bir Şey Geldiğinde Ne Yapabiliriz Hayatın İniş Çıkışlarını Sükûnetle Yorumlamak

Olumsuz Kişilerle Başa Çıkmanın En İyi Yolu Nedir
Enerjimizi İçsel Güç Oluşturmaya Yönlendirmek Gerçek ve Kalıcı Sonuçlar Elde Etmek


Kitap için link :  https://drive.google.com/file/d/0Bz_OsqGIQ5KHaEhHbHU2aHJ2ajQ/view?usp=drivesdk
10  Şehr-i Gölge / Gölge Kitaplık / Manyetizm : 01 Şubat 2017, 16:30:11
Manyetizm      E- Kitap

Yüzyıllardan beri süregelen somut bir gerçek önümüzde durmaktadır. O da, insan denen bedenlinin, şartlar yerine geldiğinde, mükemmel bir iyileştirici ve hayatiyet gücüne sahip oluşudur.

Düşünülenin aksine bu güç onun beyinsel faaliyetlerinden, ellerindeki sıcaklıktan ya da gözlerindeki etkileyici bakışlardan değil, bedeni canlı halde tutan ruhsal enerjiden ve hayat enerjisinden kaynaklanmaktadır.

 Saklı durumda bulunan psişik yeteneklerinden dünyaya yansımış olanlarından sadece birisidir şifacılık ya da teknik terimiyle manyetizm.Tüm eski uygarlıklar günümüzde sistemli ve bilimsel incelenen ve uygulanan manyetizmi biliyor ve çok çeşitli yerlerde ustaca kullanıyordu.

Kullandıkları yöntemler bugünkünün aynıydı: Paslar, el tutmak, sabit bakış, telkin vb. Bunlar o dönemlerde olağanüstü ya da mucizevi bir yaklaşımla ele alınırken, çağımızda üniversitelerde klinik çalışmalarda normal olarak kullanılmaktadır.Şifacılığın tezahürleri insanları hala kuşkuculuktan çıkmaları için yeterli olmamakla birlikte, psişik ve fiziki yapı üzerindeki olumlu sonuçları inkar edilemez bir gerçekliktir. Bu da bizlere beş duyunun üstündeki boyutların varlığını haber vermektedir.

Ellerden yayılan bu bir gücün hastalıkları iyileştirdiğine şaşmamalı, çünkü doğal olması gereken budur. Sayısal olarak azınlıkta olan bu örnekler, gelecek insanının kuşkusuz doğal bir niteliğini oluşturacaktır.Bu kitap, bu konuda kendi başlarına tecrübe edinmek isteyenler ve özellikle böylesine yararlı bir gücün kendilerinde bulunduğuna inananlar için hazırlanan, uygulama ağırlıklı örnekleri içeren bir başvuru kitabıdır.

Kitap için link   :. https://drive.google.com/file/d/0Bz_OsqGIQ5KHSW81RGtuTDdOTTQ/view?usp=drivesdk   
Sayfa: [1] 2 3 ... 40
Kodlama & Editleme Tema Tasarımı by Aries | GolgelerKitabi.Com®
Orjinal Themes Ay Işığı by rallyproco | edit Themes by AriesSitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Yasal uyarı
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Golgelerkitabı Adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Golgelerkitabi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler hukuk@golgelerkitabi.com mail adresi ile iletişime geçildikten sonra en geç 1 (Bir) Gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size geri dönüş yapacaktır...