Ay Isigi
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
  Gölgeler Kitabı Parapsikoloji Ansiklopedisi
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 20
1  Parapsikoloji & Spiritüalizm / Sır Kartları / Değnek 8' i kartı : 06 Ağustos 2018, 13:24:11
Hiçbir sorun olmamalı.
2  Maji Okulu / Paganizm & Wicca Witchcraft / Paganizm & Wicca Witchcraft Hakkında Sorularınız İçin : 23 Temmuz 2018, 22:04:02
....modern cadılık hakkında bilgilere gerçekten ben ulaşmakta çok zorlanıyorum....

Burda yapabileceğiniz en iyi şey Batıdaki kovanları , Wiccan topluluklarını bulup takip etmek. Kimi gruplar kendi inaçları konusunda daha açık oluyor. Bir önceki konuda da yerli kaynak olmadığından yakınıyordunuz. Büyük ölçüde batı kaynaklı bir inanç sistemi için yerli fazla kaynak bulamamanız gayet normal. İngilizce 'nizi geliştirin, klasik çevirileri de geçtiğinizi düşünüyorsanız zaten bir sonraki seviye olarak bu adamların forumlarını, sayfalarını yayınlarını vs. takip etmek için gerekecek. 

Çoğu pagan artık youtube a açılmış durumda bu arada, youtube a Wiccan diye aratın. Gereksiz kanalların arasında en sonunda aradığınızı bulursunuz. En çok bu adamların diğer Wiccanlarla olan toplantılarından, konuşmalarından, röportajlarından vs öğrenirsiniz, Türkiye'de bir çevre bulamıyorsanız. Zaten biraz zor. Burda da yurt dışında olduğu kadar, cadılık ve paganizm birbirine karıştırılır o yüzden her Wiccan'ım diyen de Wiccan değildir.
3  Maji Okulu / Wicca Maji Uygulamaları / Wicca için Yardımcı olabilecek birini arıyorum ! : 22 Temmuz 2018, 20:59:31
Merhabalar,

http://www.golgelerkitabi.com/forum/index.php?topic=243.0

Burdaki konu başlangıç için yeterince açıklayıcı sayılır. Yine de aklınıza takılanı sorabilirsiniz.
4  Maji Okulu / Doğu Maji Uygulamaları / Deniz kizi : 20 Temmuz 2018, 21:09:59
İnsanlar, konunun Doğu majisiyle doğrudan alakalı olduğunu zannetmiyorum. Konuyu taşınmak üzere kilitliyorum.

Bu arada, denizkızı ile alakalı birşey pek duymadım ama hayvan formlarına bürünme, şamanizm ve benzeri animizm tabanlı inanç sistemlerinde fazlasıyla konu edilir. Orta asya halklarında bu kuş, Japonlarda tilki, iskandinavlarda kurt ya da ayı, keltlerde yabandomuzu vs olabiliyor. İsterseniz bu konulara bakın.
5  Gölgeler Kitabı / Tanışma / forum hala aktif mi? : 09 Mart 2018, 11:19:44
Forum aktif aktif olmasına da, zamanı olup makale vs çevirip yazıp koyabilecek insanlar birbirini kaçırdı. Moderasyon forum kurulduğundan beri gerekli gereksiz birbirini yemiş, onlar da basit fikir ayrılıklarından. Kala kala bir iki kişi kaldı. Yeni gelenler de ya bir iki vaaz meraklısı yeşilimtrak oluyor, allah kitap geveleyip yüz bulamayınca kaçıyorlar, ya da biri bi yerden duyup öğreniyor ben wiccan olucam diye burda arama marama yapmadan aynı sorunun lacivertini 234768232.üncü kez konu olarak açıp sonra kaçıyor.

6  Maji Okulu / Batı Majisi / Batı Majisi Hakkında Sorularınız : 12 Şubat 2018, 21:54:03
Maji'ye nereden ve nasıl başlamam gerek? Konu başlıklarında araştırma yaptım fakat çok tatmin edici bir cevap bulamadım.

1- asa yapımı var fakat forumda hangi ağaç'ın ne işe yaradığı hakkında bir bilgi bulamadım?
2- bu işin eğitimi nasıl olmalıdır ve maji tam olarak nasıl açıklanabilir?

Cevap vericek arkadaşlara teşekkürlerimi iletirim...


Maji ile ne kastettiğinize bağlı, doğu majisi var batı majisi var var oğlu var tabi ama batı majisi altında sorulduğuna göre ve asa yapmaya çalıştığınıza da göre sanırım cadılığa ya da druidliğe yatkınlık var.

Yukarıda verilen örnekler aslında batıdaki maji anlayışının son birkaç yüzyılda çıkardığı ekoller ve aslına bakarsanız mesele bununla sınırlı değil. Hermetizm gibi belli akımlar, aslında Ortadoğu ve Mısır'dan alınan birikimin tekrar canlandırılmasıyla gündeme gelen ana akımlar olduklarından, tam olarak batı majisini kapsamazlar. Daha temele inmek isterseniz, folklöre ve mitlere inmeniz gerekir, o da o coğrafyanın ruhani meselelere bakış açısını anlamayı gerektirir. Aslında bunu asıl ilgi duyduğunuz alanla sınırlı tutup , şimdilik, ondan sonra yan dallarına, diğer topluluklardaki yansımalarına falan bakabilirsiniz.

Mesela ortak Germen ataya sahip millletlerin spiritüel anlayışları bir yerde benzeşir. Atıyorum İskandinav milletleri, İzlandalılar, Norveçliler, Danimarkalılar vs fakat arada yorum farkları olabilir. Batı majisiyle alakasız gözüküyor ama aslına bakarsanız batı majisi tam olarak bu. Bu inanç sistemlerinin altında yatan, nerdeyse ilk şamanist öğretilere kadar giden fikirler ve bir yerden sonra bunları ayıklamanız gerekecek. Mesela wicca ile ilgili temel bilgilere zaten çok kolay erişirsiniz. Ama mesela bir Wiccan bir İskandinav Pagan tanrısını benimseyip kendi pratiğine o inanç sistemine göre değişiklikler yorumlamalar vs yapabilir. Fazlasıyla içiçe toplumlardan bahsediyoruz. Temeli eninde sonunda aldıktan sonra bunlarla mutlaka burun buruna geleceksiniz.

Tabi işin -sade okült kısmıyla ilgilenebilirsiniz de ama bu grupların kendi içinde revizyonistler olduklarını da bence akılda tutun, çünkü neticede derledikleri eski öğretilere yorum katarak yeni bir akım oluşturma kaygısı içindeki, yakın çağ çalışmacılarıydı bu adamlar. Nerden beslendiklerini anlamak için, onların bilgiyi nerden aldıklarına bakmalısınız.

7  Şehr-i Gölge / Gölge Kitaplık / Telekült Gücü [ E-Kitap-jpg : 26 Ocak 2018, 20:21:05
En son verilen link gayet çalışmaktadır.
8  Evrensel Enerjiler ve Farkındalık / Farkındalık / Aldanış : 20 Ocak 2018, 19:03:10
Konu Kilit. Bıktırdı şu yeşilimtrak yaklaşım artık, kafayı kırıcam.
9  Gölgeler Kitabı / Tanışma / forum hala aktif mi? : 20 Ocak 2018, 19:01:03
Forum aktif hala.
10  Maji Okulu / Doğu Maji Uygulamaları / Para için tılsım : 07 Ocak 2018, 10:54:03
Üstte cevap verilmiş. Verilen link muhtemelen geçtiğimiz millenia dan kaldığı için patlamış ve artık ulaşılamıyor. 6 yıl önce açılmış bir konuya bakıyorsunuz.
Sayfa: [1] 2 3 ... 20
Kodlama & Editleme Tema Tasarımı by Aries | GolgelerKitabi.Com®
Orjinal Themes Ay Işığı by rallyproco | edit Themes by AriesSitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Yasal uyarı
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Golgelerkitabı Adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Golgelerkitabi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler hukuk@golgelerkitabi.com mail adresi ile iletişime geçildikten sonra en geç 1 (Bir) Gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size geri dönüş yapacaktır...