Ay Isigi
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
  Gölgeler Kitabı Parapsikoloji Ansiklopedisi
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 19
1  Gölgeler Kitabı / Tanışma / forum hala aktif mi? : 09 Mart 2018, 11:19:44
Forum aktif aktif olmasına da, zamanı olup makale vs çevirip yazıp koyabilecek insanlar birbirini kaçırdı. Moderasyon forum kurulduğundan beri gerekli gereksiz birbirini yemiş, onlar da basit fikir ayrılıklarından. Kala kala bir iki kişi kaldı. Yeni gelenler de ya bir iki vaaz meraklısı yeşilimtrak oluyor, allah kitap geveleyip yüz bulamayınca kaçıyorlar, ya da biri bi yerden duyup öğreniyor ben wiccan olucam diye burda arama marama yapmadan aynı sorunun lacivertini 234768232.üncü kez konu olarak açıp sonra kaçıyor.

2  Maji Okulu / Batı Majisi / Batı Majisi Hakkında Sorularınız : 12 Şubat 2018, 21:54:03
Maji'ye nereden ve nasıl başlamam gerek? Konu başlıklarında araştırma yaptım fakat çok tatmin edici bir cevap bulamadım.

1- asa yapımı var fakat forumda hangi ağaç'ın ne işe yaradığı hakkında bir bilgi bulamadım?
2- bu işin eğitimi nasıl olmalıdır ve maji tam olarak nasıl açıklanabilir?

Cevap vericek arkadaşlara teşekkürlerimi iletirim...


Maji ile ne kastettiğinize bağlı, doğu majisi var batı majisi var var oğlu var tabi ama batı majisi altında sorulduğuna göre ve asa yapmaya çalıştığınıza da göre sanırım cadılığa ya da druidliğe yatkınlık var.

Yukarıda verilen örnekler aslında batıdaki maji anlayışının son birkaç yüzyılda çıkardığı ekoller ve aslına bakarsanız mesele bununla sınırlı değil. Hermetizm gibi belli akımlar, aslında Ortadoğu ve Mısır'dan alınan birikimin tekrar canlandırılmasıyla gündeme gelen ana akımlar olduklarından, tam olarak batı majisini kapsamazlar. Daha temele inmek isterseniz, folklöre ve mitlere inmeniz gerekir, o da o coğrafyanın ruhani meselelere bakış açısını anlamayı gerektirir. Aslında bunu asıl ilgi duyduğunuz alanla sınırlı tutup , şimdilik, ondan sonra yan dallarına, diğer topluluklardaki yansımalarına falan bakabilirsiniz.

Mesela ortak Germen ataya sahip millletlerin spiritüel anlayışları bir yerde benzeşir. Atıyorum İskandinav milletleri, İzlandalılar, Norveçliler, Danimarkalılar vs fakat arada yorum farkları olabilir. Batı majisiyle alakasız gözüküyor ama aslına bakarsanız batı majisi tam olarak bu. Bu inanç sistemlerinin altında yatan, nerdeyse ilk şamanist öğretilere kadar giden fikirler ve bir yerden sonra bunları ayıklamanız gerekecek. Mesela wicca ile ilgili temel bilgilere zaten çok kolay erişirsiniz. Ama mesela bir Wiccan bir İskandinav Pagan tanrısını benimseyip kendi pratiğine o inanç sistemine göre değişiklikler yorumlamalar vs yapabilir. Fazlasıyla içiçe toplumlardan bahsediyoruz. Temeli eninde sonunda aldıktan sonra bunlarla mutlaka burun buruna geleceksiniz.

Tabi işin -sade okült kısmıyla ilgilenebilirsiniz de ama bu grupların kendi içinde revizyonistler olduklarını da bence akılda tutun, çünkü neticede derledikleri eski öğretilere yorum katarak yeni bir akım oluşturma kaygısı içindeki, yakın çağ çalışmacılarıydı bu adamlar. Nerden beslendiklerini anlamak için, onların bilgiyi nerden aldıklarına bakmalısınız.

3  Şehr-i Gölge / Gölge Kitaplık / Telekült Gücü [ E-Kitap-jpg : 26 Ocak 2018, 20:21:05
En son verilen link gayet çalışmaktadır.
4  Evrensel Enerjiler ve Farkındalık / Farkındalık / Aldanış : 20 Ocak 2018, 19:03:10
Konu Kilit. Bıktırdı şu yeşilimtrak yaklaşım artık, kafayı kırıcam.
5  Gölgeler Kitabı / Tanışma / forum hala aktif mi? : 20 Ocak 2018, 19:01:03
Forum aktif hala.
6  Maji Okulu / Doğu Maji Uygulamaları / Para için tılsım : 07 Ocak 2018, 10:54:03
Üstte cevap verilmiş. Verilen link muhtemelen geçtiğimiz millenia dan kaldığı için patlamış ve artık ulaşılamıyor. 6 yıl önce açılmış bir konuya bakıyorsunuz.
7  Parapsikoloji & Spiritüalizm / Durugörü / Durugörü Teknikleri - Haberci Rüyalar : 03 Ocak 2018, 12:03:45
Konu "Durugörü" başlığı altına taşınmıştır
8  Evrensel Enerjiler ve Farkındalık / Farkındalık / Ölümsüzlük Üzerine : 03 Ocak 2018, 11:59:21
Lütfen birbirimize karşı saçmalamadan halledelim tartışma işini. O kadar da zor değil.
9  Şehr-i Gölge / Tartışmalar / düşüncemi maddeyi yaratır? yoksa maddemi düşünceyi yaratır? : 03 Ocak 2018, 11:54:58
Konu daha alakalı bir alana taşınmıştır.
10  Şehr-i Gölge / Gölge Kitaplık / Hermes (Metinler ve Çalişmalar) : 15 Aralık 2017, 21:18:45
İlk postun linki de çalışıyor. Yine de teşekkürler Harpier Kahkaha

(anda galiba drive ın azizliğine uğramış)
Sayfa: [1] 2 3 ... 19
Kodlama & Editleme Tema Tasarımı by Aries | GolgelerKitabi.Com®
Orjinal Themes Ay Işığı by rallyproco | edit Themes by AriesSitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Yasal uyarı
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Golgelerkitabı Adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Golgelerkitabi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler hukuk@golgelerkitabi.com mail adresi ile iletişime geçildikten sonra en geç 1 (Bir) Gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size geri dönüş yapacaktır...