Ay Isigi
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
  Gölgeler Kitabı Parapsikoloji Ansiklopedisi
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
1  Gölgeler Kitabı / İstek & Şikayetleriniz / Paganizm, Batı Majisi ve Witchcraft/Wicca Alakalı Konular : 05 Ekim 2018, 21:10:28
Paganizm kategorisinde sabit konular ortalama 8-10 bin okunmuş ve böyle bir forumda bu rakama ulaşılmış yani şunu diyorum. Böyle bir derleme yapılacaksa kişisel blogunuzda yapın yayınlayın emeğinizin karşılığı olsun. Blogda yazılan şeyi burada alıntı şeklinde yayınlayıp ilgili kişileri forumlar vasıtasıylada bloğunuza ulaştırın. Akıl vermek gibi olmasın ama yinede siz bilirsiniz.
2  Parapsikoloji & Spiritüalizm / Rüyalar / Rüya ve Gerçeklik : 04 Ekim 2018, 01:58:11
Abartmayın derken yani kendinizi psikolojik olarak yıpratmayın demek istemiştim, hayatta daha büyük acılar kaygılar hüzünler ve korkular var.Mevcut durumunuzdan rahatsızsanız rüyalarınızla ilgili olmayarak bu sorunu çözmeniz mümkündür. Yeteneğinizi keşfetmek ve derinleştirmek için forumdan faydalanabilirsiniz.
3  Parapsikoloji & Spiritüalizm / Rüyalar / Rüya ve Gerçeklik : 03 Ekim 2018, 20:28:41
Bu işten zarar görüyorsanız, defter tutmayın, rüyalarınıza karşı ilgili olmayın ve hayatınıza devam edin. Ben bu tür kabiliyetleri olan insanlara pek inanmıyorum. Geleceği gördüğünü iddia eden adama tokat atıp bunuda gördün mü diyen spiker modundayım. Abartmayın yani hayatın olağan akışına aykırı bir durum yok.
4  Gölge Genel / Gölge Odası / Şamanizmin Bilimsel Arka Planı : 03 Ekim 2018, 20:21:35
Bitki bilimci akademisyenlerin majikal birikimi olmadığı için konuya yanlış yaklaştıklarını düşünüyorum. Ağaçların arasında bir iletişim olsa bile mantar yiyip WiFi’ye bağlanır gibi ruhsal bir yolculuğa çıkılması pek olası değil. Esasında Tanrı formlarına bürünme meselesiyle bağlantılı bu konu. Bir şeye (nesne,obje,insan vs ) kutsal bir anlam yüklenir ve bundan menfaat sağlanır bir takım majikal tekniklerle. Toparlamak gerekirse ağaçların biyolojik bağlantıları şaman ayinleriyle bir yolla bağdaşsa bile bu yolla bağdaşmıyor zannımca.
5  Gölgeler Kitabı / İstek & Şikayetleriniz / Paganizm, Batı Majisi ve Witchcraft/Wicca Alakalı Konular : 30 Eylül 2018, 03:00:01
Karışıklık ekole dayalı kategori oluşturulduğu için çıkıyor halbuki majikal otoritelerin (order) sistemlerine göre kategori oluşturulması lazım.
Altın Şafak majikal sistemi
İçsel ışık cemiyeti sistemi
Dragon Rogue sistemi vs vs

Bu şekilde yapılırsa insanlar hem majinin süreçlerini hem de bu sürece nereden dahil olacağını öğrenir. Diğer türlü 40 bin türlü ekolün ayrı ayrı tasnifini yapacaksın içerikleri oluşturacaksın falan değmez yani. Ayrıca kadro lazım yani biz yada ben zamanında bunları düşündük ama uygulamadık çünkü kadro yok ve yönetim gayri ciddi bir tavır içinde , sanada tavsiyem akademik olarak okültizmin çehresini genişletme iddiasında değilsen, değmeyecek işlere efor sarfetme.
6  Parapsikoloji & Spiritüalizm / Paranormal Yetenekler / Adını bilmediğim kinezi : 29 Eylül 2018, 18:33:56
Valla sen telekinezi diyebilirsin ama okuduğum psikoloji kitapları bu tür fenomenleri bastırılmış cinsellik, ensest ve gizli eşcinsellik lgbt gibi şeylere bağlıyorlar. Hakkınızda hayırlısı olsun telekinezi diyorsanız doğrudur bilemiyorum iyi forumlar
7  Parapsikoloji & Spiritüalizm / Paranormal Yetenekler / Adını bilmediğim kinezi : 29 Eylül 2018, 02:20:43
Sadece sizin uzuvlarınız üzerinde hakimiyeti varsa freudyen bir sapkınlık durumu söz konusu bence. Yetenekten ziyade adını koyamadığım bir iğrençlik seziyorum bu başlıkta.
8  Maji Okulu / Enochian (Enokyan) / Şifa Güçü Kazanmak İçin 3. Enokyan Anahtarı (Melek dili) : 10 Eylül 2018, 12:55:43
Her cümleden sonra teşekkür etmek mi ?


Enokyan dilini büyü yapmak için kullanan kişi muhtemelen büyük güç sahibi varlıklara hitap ediyordur ve bu yüzden sürekli saygısını ve minnetini göstermelidir.
9  Gölge Genel / Üyelerden Üyelere / Varolmayan Ritüel yapmak : 10 Eylül 2018, 12:41:54


Hiç ışığın olmadığı karanlık bir ortamda bulunmak, uzun süre aynaya bakmak, hiç kıpırdamadan durmak, mum yakmak ve meditasyon yapmak, evde tek kalmak , temiz olmayan ortamda yaşamak insanlar ve bedensiz varlıklar arasındaki iletişimi arttırır.Bunun bilimsel olarak izahını yapamam ancak tecrübeyle sabittirki bunları yaptığınızda hayra alamet işler olmaz.

Bunları söylememin sebebi böyle ulvi niyetlerle yaptığınız ahmaklıkların ciddi sonuçları olacağını görmeniz içindir.Okültizm ciddi bir faaliyet alanıdır ve sizin yatağınızda uzanarak yaptığınız o sevimli astral seyahat denemeleri bile ölümle sonuçlanabilir..O yüzden profesyonel kişilerin tavsiye etmediği eylemlerden kaçının, kendi bulduğunuz teknikleri uygulamayın, bir yaprak oynadı diye doğaüstü güçlere sahip olacağınızı sanmayın. Okült alanda doğru işler yaparsanız biraz güç çokça bilgelik kazanırsınız , yanlış işler yaparsanız 7 ceddiniz iflah olmaz.Sonuç olarak böyle bilmediğiniz sularda yüzmeyin.
10  Şehr-i Gölge / Tartışmalar / Kabala ve İslam arasındaki şaşırtıcı benzerlik : 05 Eylül 2018, 10:44:45

Sayın apokrif şuan farkına vardım ki düşüncelerinizde çok haklısınız, size katılıyorum.Sözleriniz çok bilgece ve doğruluğuna şüphe yok.
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
Kodlama & Editleme Tema Tasarımı by Aries | GolgelerKitabi.Com®
Orjinal Themes Ay Işığı by rallyproco | edit Themes by AriesSitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Yasal uyarı
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Golgelerkitabı Adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Golgelerkitabi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler hukuk@golgelerkitabi.com mail adresi ile iletişime geçildikten sonra en geç 1 (Bir) Gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size geri dönüş yapacaktır...