Ay Isigi
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
  Gölgeler Kitabı Parapsikoloji Ansiklopedisi
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:
  Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 4
1  Şehr-i Gölge / Tartışmalar / Kabala ve İslam arasındaki şaşırtıcı benzerlik : 08 Temmuz 2018, 05:51:25
Alıntı
Rabbin, göklerde ve yerde olan herkesi en iyi bilir. Andolsun, biz peygamberlerin bir kısmını bir kısmına üstün kıldık ve Davud'a da Zebur verdik.)

Fatır suresi 31. ayette kuranın diğer kitapları yani asıl olanları tastik edici olduğunu söylüyor.Isra suresinde üstünlüğün vahiy ve kitapla olduğu söyleniyor (ben bu çıkarımı yapıyorum).  Bu durumda Tevrat'ın (asıl olan) diğer kitaplara  ve Musa'nın diğer peygamberlere göre daha üstün sayılacağı kanaatindeyim. Hz. Musayı diğer peygamberlere göre üstün kabul edersek miraç olayı tekrar şaibeli bir hal alır.

Alıntı
Cahiliye dönemindeki arapların bütün gelenek göreneklerini yıkıp, Kur'an-ı Kerim'i tam anlamıyla yaşayıp örnek olup, o merhametsiz vahşi insanları nasıl ahlak timsaline dönüştürdüğü ortada.

Çok ahlaklı oldukları için peygamber öldüğünde, adamı defnetmeden önce hilafet kavgasına tutuşuyorlar.

2  Maji Okulu / Batı Majisi / Işığı İndirmek : 05 Temmuz 2018, 05:22:58

Alıntı
Ritüeldeki en ufak el işaretinin bile bilinçaltında, dolayısıyla üst bilinçte çok büyük etkisi olur.


Sırrı Süreyya Önder'in mecliste anlattığı bir hikayenin, ritüel majiyle ilgili benim parmak bastığım noktayı aydınlatacağını düşünüyorum.
Buyrun link.

https://www.youtube.com/watch?v=lgxaEVUmiWk
3  Maji Okulu / Batı Majisi / Işığı İndirmek : 04 Temmuz 2018, 05:59:03
Alıntı
tapınağa ilahi ışık getirmek için  basitleştirilmiş bir yöntemi kullanmalıdır.


Önce ritüel banyosu,sonra doğu cephesi meditasyonu, daha sonra belirsiz süreli beyaz ışık imgelemesi , kabalistik haç riti ve kapanış.

Beyaz ışık bu odaya giriyormuş gibi yapıyoruz dememek için yapılan işin çok soylu saygın mühim bir iş olduğu izlenimini verip eylemi avam olmaktan kurtarmak adına bir sürü gereksiz ritüeli eklemek suretiyle işin b*kunu çıkartmanın adına tapınağa ilahi ışığı çekmek demişler.
Biraz inovasyon be kardeşim bu ne ortaçağlılık demiyor kimse, toplum davar gibi koyun önüne samanı yesinler işte.
Konu sahibi arkadaş sizi tenzih ediyorum,sözlerim size değil çeviri için teşekkürler.
4  Parapsikoloji & Spiritüalizm / Paranormal Yetenekler / sizce nedir : 11 Haziran 2018, 12:07:30


Bilim insanlarının bunun üzerine dolaylı olarak bir çalışması var, beyinde mikrotübül denilen küçük organeller vasıtasıyla 5 duyunun dışında evrenin algılanabileceğini öngören bir teori var, tabi benim anlattığımdan daha karmaşık bir konu olduğu aşikar. Bu açıdan bakarsak insan bu organeller sayesinde kolektif zihinden sezgisel bir şekilde bilgi alabiliyor.Spritüeller kendilerince buna durugörü,telepati,6. his , 3.göz veya kalp gözünün açılması diyorlar ancak burada mistik veya gizemli bir durumdan ziyade insan beyninin büyük potansiyelini görüyorum ben.
5  Parapsikoloji & Spiritüalizm / Yaşadığınız Paranormal Deneyimler / Vampirler dönüştürecekleri insanları neye göre seçiyor : 05 Haziran 2018, 12:52:42


İşte bunu yapan kişi vampir olur ve denildigi gibi geri dönüşü yok....tekrar insan olamazsınızz....Deneyen birileri olursa lütfen buraya yazsınn...... Gülümseme Gülümseme


https://eksisozluk.com/yapildiginda-iqyu-50-puan-dusuren-seyler--4547092
6  Parapsikoloji & Spiritüalizm / Yaşadığınız Paranormal Deneyimler / Sesler , karanlıklar , hissettiklerim : 05 Haziran 2018, 08:48:52

Alıntı
Artık alıştım sadece neler olduğunu merak ediyorum


Burada lakayıt bir hava esiyor.
Bu olaylardan bir tanesini size bir varlık tarafından yaşatılmış olsa hayatla bağların kopar,yemeden içmeden kesilirsin ailen kapı kapı doktor gezer çare bulamaz, sen ne gördün ki neye alışacaksın.


7  Maji Okulu / Pagan Ayin Ve Ritüelleri / Karanlık Tanrıça Ritüeli : 19 Mayıs 2018, 02:49:58
Bunu bir müslümanda yapabilir mi yada bunu yapmak için önce başka şeyler yapmiş olmam mı gerekiyor??


Müslüman olmasan demek her yol var yani. Caiz olsun yeter marjinallikte sınır yok.
8  Şehr-i Gölge / Tartışmalar / Kabala ve İslam arasındaki şaşırtıcı benzerlik : 15 Mayıs 2018, 23:14:20
Alıntı
İslami pek çok mitin (Miraç Olayı vs gibi) Kabalistik bakış açısıyla daha net anlaşılabileceğini düşünüyorum.

Dini ezoterik okült mistik manevi spritüel konuların hepsini kabalayla daha iyi yorumlayabiliriz harpier.

Sidre ağacı emir aleminin sınırına dikilmiş bir ağaç, bir oluşum ağacı diyebiliriz. Alimlerin (adept,magus) ilminin sonuçta ona ulaştığı söylenir. Buda tanrısal bilgeliktir. Ondan ötesininde gayb olduğu söylenmektedir.


Adam Kadmon sayılan bazı kozmik güçlerin bu sınırı geçtiğini ama  bir daha geri dönmediklerini okumuştum. Mistik kabala kitabında bahsi geçiyordu yanılmıyorsam. Sidre ağacının arkası bizim için değil peygamberler için bile bilinmezdir. Hz Muhammed'in bu sınırı geçip geri gelmesi üzerinde tartışılacak bir konudur.

Tevratta Musa ısrarla Tanrıyı görmek istiyor ancak Tanrı bunu kabul etmeyip kendini dağa gösteriyor bu sırada musa Tanrının sırtını görüyor ve Tanrının suretinin dağdaki yansımasını gördüğü halde bu görüntüye dayanamıyor, dağda parçalanıyor.

Seçeneklerimiz sınırlı, Hz. Musa mı Hz Muhammede göre dayanıksız ? Tanrı Musaya yalan mı söyledi ? Miraç olayı gerçekten yaşandı mı ?
Nerden baksan tutarsızlık,bilemiyorum yani.


 
9  Şehr-i Gölge / Tartışmalar / Kabala ve İslam arasındaki şaşırtıcı benzerlik : 14 Mayıs 2018, 22:53:25

Ben bu yazıda kabala ve islam ilişkisinden çok, islamı tüm herşeyin merkezine oturtmaya çalışan bir insanın hezeyanlarını görüyorum.Biraz daha devam etseniz yazınıza İslamiyetten öne yerçekimi bile yoktu, dünya dönmüyordu ,insanlar taş kemiriyordu, herkes putperestti gibi şeyler söyleceğinizi düşündürüyor. Kabala ve islam üzerine birşey yazacaksanız eski ahiti okuyun sefer yazirahı okuyun anlayın bir tahlil yapın bir sonuca varın öyle konuşun.
Af buyurun ama yazdıklarınız çok saçma ve islam propagandası yapıyorsunuz, hoş değil.
10  Şehr-i Gölge / Gölge Kitaplık / Antik Mısır Büyüleri : 10 Mayıs 2018, 18:48:07
Haklısın ya  kusura bakma ben sana katılıyorum yani elbette böyle biri usta olamaz zaten onları kuzenim yazmış.
Sayfa: [1] 2 3 4
Kodlama & Editleme Tema Tasarımı by Aries | GolgelerKitabi.Com®
Orjinal Themes Ay Işığı by rallyproco | edit Themes by AriesSitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Yasal uyarı
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Golgelerkitabı Adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Golgelerkitabi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler hukuk@golgelerkitabi.com mail adresi ile iletişime geçildikten sonra en geç 1 (Bir) Gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size geri dönüş yapacaktır...