Astroloji Ritüeller
(1/1)
superisi:
Dolunay Ritüeli
Dolunay ritüeli bir çok alternatifle ve alternatif şekilde yapılabilir, ben buraya bunlardan birini yazıyorum. Aslında mantık aynıdır. Dolunay –adı üstünde: Döngüyü tamamlamış Ay. Yani arınmak isterseniz, eskiyi bırakmak isterseniz bu ritüeli yapabilirsiniz. Dolunay’da ayrıca enerjiler maksimum seviyededir, yani yukarıya bağlanmak istiyorsanız spiritüel olarak bence en uygun zaman. Şimdi; dolunayda arınmak için ya ateş ya su kullanılır. Arınmak, hayatınızdan çıkarmak istediğiniz insanlar,olaylar vs’ler üstünüzden eski bir deri gibi çıkarabilirsiniz bu ritüelde- yılanların deri değiştirmesi gibi. Bir kağıda bunları yazabilir veya suya bırakabilirsiniz. Ritüel anında mümkünse doğada bulunabilirseniz; yani ayağınız toprağa basabilirse, dolunay ışığı üstünüze değebilirse çok güzel olur. Ama mümkün değilsede sorun değil. Bu ritüel için ihtiyacınız olacaklar: mum, kağıt, bir kase su dolu, kibrit ve kalem. (Lütfen bunları yaparken dikkatli olun ve evi yakmayın)


1. Evinizde bu tür ritüeller için ayırdığınız özel bir yer yoksa o zaman salonun ortasındaki sehpa olabilir (bu tür ritüelleri sık yaptığım için ben evimde küçük bir yer ayırdım -sunak gibi, mihrap gibi. Büyük bir yer olmasına gerek yok. Küçücük bir yere mumlar koyabilirsiniz, mor renkte küçük objeler, fil, çiçekler, güzel resimler.. Mesela nasıl bir hayalinizin olmasını istiyorsunuz ve Aşk Kuantumu kitabımda Aşk Köşesi –aşkı çağırmak için- Giriş Sağ yazmıştım oraya özel objeler koyuyorsunuz vesaire.. Buda bu tür bir şey)

2. Meditasyon yapar gibi, rahatlayın, sessizlik hakim olsun (bunu birkaç kişi de yapabilirsiniz) mumları yakın. Mum’un alevine bakarakta konsantre olabilirsiniz. Hayatınızdan ‘Neyi Bırakmak’ istediğinizi yazın, hayatınızdan ‘neyi çıkarmak’ istiyorsunuz, ‘neyi geride bırakmak’ istiyorsunuz, canınızı yakan, kalbinizi acıtan neyse onu artık bu dileklerinizi üstüne yazdığınız kağıtları su dolu kabın içine bırakın ve bu yüklerden arındığınızı hissedin.

3. Sembolik olarak bu kağıtları su dolu kabın içine bırakarak bu acıları suyun ötesine göndermiş oluyorsunuz. (tabii eğer doğada olma şansınız olsaydı bir göle bırakabilirdiniz bu kağıtları veya denize)


Bu kadar. Daha komplike ritüeller var ama ben basit olsun, kolay olsun istedim.

Sevgiler..   
 
Yeni Ay Ritüeli
Yeni ay ritüeli yeni başlangıçlar, niyetler, dilekler, hayatınızda olmasını istediğiniz güzellikler için yapılan bir ritüeldir. Zaten adı üstünde, yeni ay ritüeli. Gerçekçilik 2 kere yaratılır;

a) İç dünyanızda- hayal gücü canlandırma.

Ve;

b) Dış dünyanızda.

Bu ne demektir? Siz hayatınıza çağırmak istediğiniz güzellikleri –tümünün hayrına ise tabii- niyet edin, hayal gücünüzde oluşturun bir sinema perdesi gibi net ve açıklıkla zihninizde CANLANDIRIN gerçekmiş gibi, o gerçek olsun. Bunu niye yazdım? Çünkü bağlantılı. Yeni Ay Ritüelinde de bunu yapacaksınız yeni başlangıçlar için. Ben böyle yapıyorum.


1. Mümkünse deniz tuzu ile duş alın veya küvet varsa (bu küveti daha öncede yazdım ama küvet olursa iyi oluyor Su –arındırıcı element- tüm vücudu sarıyor, sarabiliyor küvette) Duştan sonra rahat ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde oturun. Ritüel yapacağınız alanı adaçayı veya tütsü yaparak temizleyin ve etrafa mumlar yakın ve dizin.

2. Belkemiğiniz düz oturun, bağdaş kuramıyorsanız ya da hastaysanız uzanabilirsiniz. Şimdi bu tip ritüelleri yaparken daha önce anlatmadığım bir açıklama yazmak istiyorum; ‘topraklanma’ denilen bir uygulama yapacaksınız. Bu dünyaya topraklandığınızı hissedin. Yani; ayaklarınız yere sımsıkı basmalı normalde oturuyor iseniz; ayaklarınızdan kökler çıkıp dünyanın merkezine kadar gittiğini hayal edin-bu sizi bu dünyaya bağlar bu ritüeli yaparken, fiziksel dünyaya. Ayrıca bu dünyanın enerjisine de sizi telefon hatları gibi bağlar. Ayaklarınızın altından çıkan köklere dünyanın merkezinden muazzam bir enerji yumağının yüklendiğini hayal edin -şarjladığınız cep telefonunuz gibi.

Bunu yaparken veya yapmadan önce zihninizi temizleyin ve susturun. Belki bir denizi düşünün, belki bir ormanda olduğunuzu düşleyin veya durgun büyülü bir göleti düşleyin. Sakinleştirin zihninizi. Ancak eğitimsiz bir zihin susturulamaz ve çoğumuzun zihnide böyledir zaten.

3. Niyetlerinizi, dileklerinizi, hayatınızda olmasını istediğiniz tüm güzellikleri (bir daha ki yeni aya kadar olmasını istediklerinizi) önünüzdeki kağıda yazın, sonuna da “tümünün hayrına ise ………… olmasını diliyorum.” Tümünün hayrına kelimesi önemlidir; eğer dileğiniz başka birinin iflasına, evliliğine, parasına, canına, mutluluğuna ENGEL olacaksa veya NEDEN olacaksa dileğiniz gerçekleşmez, düşündüğünüz kötülük döner dolaşır sizi bulur. Veya gerçekleşir ama çok kısa bir süre sonra en negatif bir şekilde sizin başınıza döner dolaşır gelir. Dileklerinizi yazarken kafanızda –zihninizde OLMUŞ gibi CANLANDIRIN. Canlandıramayanlar dileklerine benzer resimleri magazin, kitap veya dergilerden kesebilir bunlara bakarak bu ritüelleri yapabilir. Kağıdı saklayabilir, ay ışığında bir ağacın dibine gömebilir, evdeki bir saksının toprağı da aynı görevi görür. Suya da bırakabilirsiniz (deniz-göl-nehir hepsi olur) Evde su dolu bir kaseye de bırakabilirsiniz. Görüyorsunuz aslında tüm ritüellerde sistem aynı işliyor. Su-ateş-toprak.

4. Yazdıklarınız bittikten sonra evrene teşekkür edin, veya belki koruyucu meleğinize de teşekkür etmek istersiniz. Şükranlarınızı sunun. Şükür edin; Çok kuvvetli enerjisi ve anlamı olan bir kelimedir.

Not: Yazdığınız kağıtlar renkli olabilir. Aşkı çağırmak için sevginin rengi PEMBE’yi kullanabilirsiniz. Bereketin rengi MOR’u kullanarak bereketi çağırmak isteyebilirsiniz. Ama Mor aynı zamanda Taç Çakrasının rengidir ve evreni temsil eder, spiritüelliği temsil eder. Ben daha önce pembe kağıda yazdım, pembe pijama giyin demiştim ritüelde, bunlar sizin hayal gücünüzü canlandırmak ve renklerin enerjisi ile zihninize bu canlandırmayı, hayatınıza bu enerjiyi çağırmak için destek versin diye dedim. Yine aynı metotları kullanabilir ya da kullanmayabilirsiniz.

Ama unutmamak gerekir ki renklerin evrenle özel bir uyumu ve her rengin ayrı bir anlamı ve enerjisi vardır.


Sevgiyle kalın..   
 
Güneş Tutulması Ritüeli
Güneş tutulmaları büyük değişimler için bizlere imkanlar tanır- Beyaz Mum (beyaz saflığın rengidir) Tütsü -mümkünse-, tuz, temiz su, ve küçük kağıt ve kalem. Küvetiniz varsa mümkünse içine lavanta koyarak küvetin içinde yatın ve bunu yaparak bu ritüel bazlı bir banyo olacak, tüm korkularınızı gözünüzün önüne getirin ve onları ÇOOOK uzaklara gönderdiğinizi hayal edin ve o sırada yüzleşmek istemediğiniz gerçek her neyse o gerçekle yüzleşin.

Şimdi banyodan çıkın, evinizde bir dilek köşeniz varsa (o köşede tütsünüzü ve mumunuzu yakın) yoksa sehpanın üstünde yakarsınız size yakın olsun, aman evi tutuşturmayın! Tuzu temiz suyun içine boşaltın, bu sudan kendinize biraz sürün. SU temizliktir, negatif olumsuz mutsuzluklarınızı alıp götürecek. Şimdi biraz meditasyon sürecine geçmek durumundasınız,

Meditasyon nedir’i sitede yazdım bakabilirsiniz ama şunu da farklı olarak ekleyebilirim; eğer konsantrasyonunuzu toplayıp meditasyon yapamıyorsanız şunu deneyebilirsiniz: Elinize bir cisim alın, bu bir kalem olabilir, veya bir elma olabilir. O cisme iyice bakın belki bir 10 dakika; bu zihninizin bir yere odaklanmasını sağlar. Sonra aşağıdaki seviyeye geçebilirsiniz;

Gözünüzü kapatın, rahat bir şekilde nefes alıp verin, nefes sesinizi takip edin. Meditasyon sürecine girmek için en kolay yol nefesinizin sesini dinlemelisiniz -ZİHNİNİZİ SUSTURARAK NEFESİNİZİ DİNLEYECEKSİNİZ. Tüm dünya susacak ve siz sadece kendinizi dinleyeceksiniz- bir insanın aklından bir yerde okumuştum günde ortalama 60.000 düşünce geçiyormuş ve bunların hepsi nerdeyse 1 gün öncekiyle aynıymış!

Gözünüzü açın ve mumunuzun alevine bakın bir süre, ve o alevden bu Güneş Tutulması’nda artık size hiçbir hayrı olmayan düşünceleri geçmişten veya şimdiden gelen -Alıp Götürmesini Dileyin. Ateş-Alev çok güçlü bir dönüştürücüdür enerji dünyasında-değiştiricidir.

Şimdi önünüzdeki kağıda kafanızdaki soruları sorun: Cevaplarını beklediğiniz, korkularınızı yazın- unutmayın hayatta biz en büyük engel korkularımızdır, oysaki ilahi akışa inanan kimseler de korku barınmaz. Değiştirmek istediğiniz? Hayatınızdan silme istediğiniz, kalbinizi acıtan, canınızı yakan, travmalarınız? Kendinizden uzaklaştırmak istediğiniz.. Bunları yazın, ve sonra yakın. bunu yaparken size yardımcı olan yüksek enerjilere teşekkür edin (Melekler, rehber ruhlar vs..)

Bu arada bunları yazarken ve yakarken şunu demeyi unutmayın (siz olumsuzu yakıyorsunuz çünkü ve yaktığınız bu olumsuz enerjiyi sonuçta yine evrene gönderiyorsunuz) "Bütün Enerjiler Nötürdür (yani olumsuzu verirken bile açıklama yapın evrene) Ben şu anda bu enerjiyi gönderiyorum daha yüksek bir şeylerin hayrına kullanılacak Olumlu Bir Enerji formatına dönüşsün diye." Sonra külleri toprağa gömün, bir saksının dibine de olabilir, bahçeniz varsa bahçede ağaç dibi daha da iyi olur.
alıntı
 
Navigasyon
Mesajlar